Bambucké maslo – zázrak z orechov

Bambucké maslo zažíva v posledných rokoch výrazný rozmach v kozmetickom priemysle. Tejto surovine právom patrí popredné miesto na obaloch krémov a preto si jeho vlastnosti bližšie preskúmame. 


Bambucké maslo je prírodný produkt, ktorý sa získava z orechov stromu Karité (Vitellaria paradoxa). Najväčším producentom bambuckého masla je Turecko a krajiny v oblasti Guinejského zálivu. Najkvalitnejšie maslo sa stále výraba ručne s pomocou primitívneho náradia. Výroba spočíva v lúpaní, drvení, pražení, miešaní a následnom oddeľovaní masla. Na konci spracovania má maslo zlatožltú farbu. 


Za jeho výnimočné vlastnosti vďačíme jeho zloženiu - mastným kyselinám: 
-    Olejová 40- 60 %
-    Stearová 20-50 %
-    Linolová 5 – 11 %
-    Palmitová 3 – 9 %
-    Linolénová a Arachidová,  menej ako 1 % 


Okrem mastných kyselín obsahuje vitamín A a E. 

 

Účinky bambuckého masla
Bambucké maslo nájdeme buď ako samostatný produkt alebo ako súčasť rôznych kozmetických výrobkov pre jeho výrazné účinky v boji proti psoriáze, akné. Takisto vie pomôcť pri jazvách po poranení, celulitíde a striách. Pre jeho protizápalové vlastnosti je často súčasťou liečivých mastí. Bambucké maslo sa topí pri telesnej teplote a preto sa ľahko vstrebáva, pokožku hydratuje a zvláčňuje. Je prirodzeným UV filtrom a je výbornou zložkou po opaľovaní a naopak v zimnom období chráni pokožku pred vetrom a mrazom. 


Dbajte na najvyššiu kvalitu – krásna vôňa môže zakrývať kvalitu surovín. 
Bambucké maslo sa delí na 5 typov. A, B, C, D a E. Surové nerafinované maslo (A) až po kontaminované nečistotami (E). Najkvalitnejší typ – A, má slonovinovú farbu a silnú orechovú vôňu. Rafináciou maslo stráca až 90 % účinných zložiek. My v ALAGENEXe tiež používame bambucké maslo pre jeho pozitívne účinky, samozrejme len v tej najvyššej kvalite - typ A. V nočnom kréme tvorí až 60% zloženia a je základom výživy pre pleť počas spánku.


Tip od ALAGENEX life  pre všetky budúce mamičky: Regeneračný denný a nočný krém s alaptidom s vysokým obsahom bambuckého masla najvyššej kvality spolu s účinnou látkou ALAPTID ochránia vaše bruško pred tvorbou STRIÍ. 

Back to blog

Do you know people who suffer from health complications and whom

you would like to help?

Join us, build your own business and show others
that solutions exist even in seemingly hopeless situations.

Contact us

Newsletter

Do you want to get useful tips for your health? Sign up for our newsletter and be the first to receive information about news and special offers.