Bambucké maslo – zázrak z orechov

Bambucké maslo zažíva v posledných rokoch výrazný rozmach v kozmetickom priemysle. Tejto surovine právom patrí popredné miesto na obaloch krémov a preto si jeho vlastnosti bližšie preskúmame. 


Bambucké maslo je prírodný produkt, ktorý sa získava z orechov stromu Karité (Vitellaria paradoxa). Najväčším producentom bambuckého masla je Turecko a krajiny v oblasti Guinejského zálivu. Najkvalitnejšie maslo sa stále výraba ručne s pomocou primitívneho náradia. Výroba spočíva v lúpaní, drvení, pražení, miešaní a následnom oddeľovaní masla. Na konci spracovania má maslo zlatožltú farbu. 


Za jeho výnimočné vlastnosti vďačíme jeho zloženiu - mastným kyselinám: 
-    Olejová 40- 60 %
-    Stearová 20-50 %
-    Linolová 5 – 11 %
-    Palmitová 3 – 9 %
-    Linolénová a Arachidová,  menej ako 1 % 


Okrem mastných kyselín obsahuje vitamín A a E. 

 

Účinky bambuckého masla
Bambucké maslo nájdeme buď ako samostatný produkt alebo ako súčasť rôznych kozmetických výrobkov pre jeho výrazné účinky v boji proti psoriáze, akné. Takisto vie pomôcť pri jazvách po poranení, celulitíde a striách. Pre jeho protizápalové vlastnosti je často súčasťou liečivých mastí. Bambucké maslo sa topí pri telesnej teplote a preto sa ľahko vstrebáva, pokožku hydratuje a zvláčňuje. Je prirodzeným UV filtrom a je výbornou zložkou po opaľovaní a naopak v zimnom období chráni pokožku pred vetrom a mrazom. 


Dbajte na najvyššiu kvalitu – krásna vôňa môže zakrývať kvalitu surovín. 
Bambucké maslo sa delí na 5 typov. A, B, C, D a E. Surové nerafinované maslo (A) až po kontaminované nečistotami (E). Najkvalitnejší typ – A, má slonovinovú farbu a silnú orechovú vôňu. Rafináciou maslo stráca až 90 % účinných zložiek. My v ALAGENEXe tiež používame bambucké maslo pre jeho pozitívne účinky, samozrejme len v tej najvyššej kvalite - typ A. V nočnom kréme tvorí až 60% zloženia a je základom výživy pre pleť počas spánku.


Tip od ALAGENEX life  pre všetky budúce mamičky: Regeneračný denný a nočný krém s alaptidom s vysokým obsahom bambuckého masla najvyššej kvality spolu s účinnou látkou ALAPTID ochránia vaše bruško pred tvorbou STRIÍ. 

Back to blog

¿Usted también conoce personas que necesitan solucionar sus complicaciones

de salud y quiere ayudarles?

Únese a nosotros, establezca su propio negocio y muestre a otros
que hay soluciones incluso en las situaciones en las que quizás ya se habrían rendido.

Contacte con nosotros

Newsletter

¿Quiere obtener consejos útiles para su salud? Suscríbase a nuestro boletín y sea el primero en recibir información sobre nuestras noticias y eventos.