AΩ Energy – energia na každý deň

Dátum: 5. júna 2022 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Zdravie

Vieme, že najdôležitejšie pre náš organizmus je mať zdravé a plnohodnotne vyživované bunky. Ak bude mať vaša bunka dostatok energie, budete mať dostatok energie aj vy. Preto sme pre vás pripravili nový výživový doplnok, s ktorým budete plný energie po celý mesiac.

Exkluzívna novinka od ALFA OMEGA

Dovoľte nám predstaviť vám AΩ Energy. Produkt, ktorý dodá vašej bunke tú správnu výživu. Svet a internet je plný výživových doplnkov. My sa ale snažíme priniesť k vám vždy niečo ojedinelé, exkluzívne. Opäť sme venovali veľa úsilia tomu, aby všetko spolu dokonale ladilo. Dôležité je, že sme vytvorili produkt, ktorý je symbiózou a vzájomným podporovaním látok. Ide teda o komplex aminokyselín, vitamínov, minerálov a extraktov, ktoré zaručene vyživia vaše bunky, váš organizmus.

Aminokyseliny

Najjednoduchšia odpoveď na túto otázku prinesie vysvetlenie podstaty obsiahnutých látok. L-karnitín vínan, L-leucín, L-metionín, L-cysteín hydrochlorid, L-arginín hydrochlorid. Aminokyseliny sú základné stavebné jednotky bielkovín a svalov. Majú vplyv na funkciu orgánov, žliaz, šliach a tepien. Sú taktiež nevyhnutné na hojenie a regeneráciu tkanív.

L-karnitín hrá zásadnú úlohu v energetickom metabolizme tela. Je veľmi dôležitý pri prenose mastných kyselín do mitochondrií (energetické zdroje bunky), ktoré ich premieňajú na energiu – spaľovanie tukov. Okrem toho pomáha odstraňovať z bunky medziprodukty metabolizmu.

L-leucín patrí medzi esenciálne aminokyseliny. Je to najdôležitejšia aminokyselina pre rast svalovej hmoty.

L-metionín je opäť esenciálna aminokyselina, ktorá chráni organizmus pred účinkami radikálov, reguluje tvorbu amoniaku, čím zabraňuje dráždeniu močového mechúra. Zvyšuje produkciu lecitín a teda nepriamo pomáha znižovať cholesterol v krvi. Čo je veľmi dôležité, spája sa s toxickými látkami v pečeni a vylučuje ich z tela.

L-cysteín je nápomocný pri tvorbe a regenerácii kože. Zvyšuje hladinu ochranných enzýmov a hrá úlohu pri náraste aktivity bielych krviniek.

L-arginín je biogénna aminokyselina. Zlepšuje prietok krvi a vylučovanie rastového hormónu. Má schopnosť ničiť voľné radikály a ochraňuje bunku pred oxidačným stresom.

Horčík, Zinok, Aquamín

Horčík zohráva obrovskú úlohu v našom organizme. Až 80 % ľudí ho má nedostatok. Aktivuje svaly a nervy. Plní úlohu detoxikácie, trávenia bielkovín a je stavebným prvkom pri tvorbe a syntéze DNA a RNA.

Zinok má pozitívny vplyv na zníženú imunitu. Pomáha odbúravaniu ťažkých kovov, a podporuje antioxidačný proces organizmu. Taktiež podporuje správny vývoj plodu.

Aquamín je rastlinný morský multiminerálny komplex obsahujúci bioaktívny vápnik, horčík a ďalších 72 stopových prvkov vrátane selénu a zinku. Je preukázané, že využiteľnosť minerálov organizmom je 3 až 4-krát vyššia.

Vitis vinifera (OPC bio), Emblica officinalis (Amalaki), Vitamín C

Tieto látky si teraz preberieme ako komplex. Určite sa stretávate s pojmom Vitamín C a liposomálny Vitamín C alebo jednoducho povedané céčko. Vitamín C je najdôležitejším antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá. Je potrebný pre normálny telesný rast, hojenie rán, stimuluje tvorbu bielych krviniek, uplatňuje sa pri vývoji kostí, zubov a chrupaviek a syntéze kolagénu.

Polemika ale pri céčku vzniká, keď sa dostaneme k jeho vstrebateľnosti. Doporučená denná dávka Vitamínu C je 60 mg. Pokiaľ dodávame Vitamín C vo forme výživového doplnku, je otázne, koľko ho vaše telo vstrebe. Tu narážame na rozdiel nami vytvoreného komplexu „Vitamínu C“. Normálna vstrebateľnosť je okolo 15 %, ostatný vitamín sa rozloží v žalúdku a väčšina sa ani nedostane do krvného obehu. V AΩ Energy sa vám to nestane. Použitý je lipozomálny Vitamín C. To znamená, že samotné céčko je obalené vrstvou fosfolipidov a tým je zaručená vstrebateľnosť na úrovni 95 %. Takéto lipozomálne céčko je podporené klasickým Vitamínom C a dvomi významnými extraktmi – Vitis vinifera a Emblica officinalis.

Vitis vinifera OPC bio je extrakt z vínnej révy – jadier. Najdôležitejšou zložkou z jadier je tzv. OPC – oligomérne proantokyanidíny – látky zo skupiny polyfenolov. Je preukázané, že tento extrakt dokáže chrániť pečeň pre oxidačným poškodením. OPC podporuje činnosť mozgu a pomáha v boji so starnutím pokožky.

Emblica officinalis alebo indický egreš alebo amalaki. Je to najbohatší prírodný zdroj Vitamínu C. Pôsobí proti nafukovaniu. Pomáha pri hojení vredov, znižuje prekyslenie. Podporuje imunitný systém proti bakteriálnym a vírovým infekciám.

Vitamín B12 a Panax quinquefolius (Americký ženšen)

Vitamín B12 alebo kyanokobalamín je dôležitý pre metabolizmus, nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému. Pôsobí na bunkový rast a v procesoch bunkového delenia. Udržiava v poriadku membrány nervových a ďalších buniek, je nevyhnutný pre črevný trakt, kostnú dreň a rastové hormóny.

Panax quinquefolius je adaptogén. Americkému ženšenu sú pripísané imunomodulačné, protirakovinové účinky a ochranné účinky pečene. Zároveň tento extrakt potencuje a zvyšuje účinok horeuvedených látok.

Tak ako ostatné výživové doplnky spoločnosti ALFA OMEGA, tak aj AΩ Energy spĺňa najprísnejšie európske smernice a kontrolný systém HACCP.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 13. marca 2024

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Zatočte s jarnou únavou

Dátum: 6. februára 2024

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

5 najčastejších mýtov o self-care