Ako sa udržať v rovnováhe v dnešnom uponáhľanom svete?

Dátum: 7. decembra 2023 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Osobný rozvoj

V dnešnom uponáhľanom svete sa často stretávame s vyčerpaním, stresom a celkovou nerovnováhou. To sa môže odraziť nielen na našom duševnom zdraví, ale aj na fyzickej nepohode. Hľadáme cesty, ako svoj organizmus podporiť, aby sme sa cítili lepšie, boli produktívnejší a zachovali si mladistvý vzhľad. Jednou z kľúčových oblastí je postarať sa o celkovú rovnováhu nášho tela. Pretože zdravie začína vždy zvnútra, ale vidno ho aj navonok.

Prečo je rovnováha pH dôležitá

Ak je naše telo v nerovnováhe, môže to viesť k rôznym zdravotným ťažkostiam.  Únava, zlá nálada a celkové vyčerpanie sú často spôsobené nedostatkom kľúčových prvkov v našej strave. Tieto prvky sa starajú o optimálne fungovanie nášho metabolizmu, tráviaceho a imunitného systému. Ak ich neprijímame dostatok, telo nám dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Často tento stav nevnímame ako signál, ale zvykneme si na novú horšiu realitu a pripisujeme to veku, práci či iným vonkajším okolnostiam.

Ako teda dosiahnuť stav, aby sme mali zase dostatok energie, dobrú náladu a aby naše telo fungovalo ako hodinky? Prejdime si kľúčové prvky, ktoré sa starajú o našu rovnováhu:

Draslík

Draslík je váš priateľ, ktorý vám pomáha držať krok s hektickým tempom života. Je tretím najbohatším minerálom v ľudskom tele. Ovplyvňuje mnoho dôležitých funkcií. Tento minerál je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca, svalov a nervového systému. Spolu so sodíkom pomáha vytvárať rovnováhu a udržiavať optimálne pomer vody v tkanivách. Prispieva k zdraviu obličiek, nervového systému a optimálnemu tlaku krvi. Nedostatok draslíka môže spôsobovať slabosť svalov či nepravidelný srdcový rytmus.

Horčík

Horčík je minerál nevyhnutný pre relaxáciu svalov, správnu funkciu nervov a produkciu energie. Je to tichý hrdina, ktorý pracuje v zákulisí, aby vám pomohol cítiť sa lepšie a udržať  telo v harmonickom stave. Vedeli ste, že až 80 % ľudí trpí nedostatkom horčíka? Pri nedostatku horčíka môžete pociťovať kŕče, únavu, nespavosť či duševnú nepohodu. V dnešnej dobe množstvo horčíka v strave nie je dostatočné a je často potrebné ho pridať v umelej forme. Jeho pridaním zvyšujete svoju odolnosť voči stresu, pamäť, odbúravanie telesného tuku a stav celkovej duševnej pohody.

Vápnik

Vápnik je stavebným kameňom našich kostí a zubov, čo je všeobecne známe. Vedeli ste, že je dôležitý aj pri zrážaní krvi a nervy ho potrebujú na prenos informácií medzi mozgom a ostatnými časťami tela? Nedostatok vápnika sa prejavuje aj zvýšeným kazením zubov a kožnými ekzémami. Okrem toho pri nedostatku môžete pociťovať väčšiu nervozitu, napätie a stres. Dopĺňanie vápnika sa odporúča hlavne ženám v a po menopauze, pri PMS, vegánom a ľuďom s intoleranciou na laktózu. Vplýva na optimálnu funkciu buniek, svalov a reguláciu hormónov, ktoré zase ovplyvňujú celý rad telesných funkcií.

Lucerna siata

Lucerna siata je rastlina je bohatá na minerály a má prirodzene vysoký obsah alkalických látok, ktoré pomáhajú vyrovnávať kyslé prostredie v našom tele. Lucerna má pozitívny vplyv na imunitný systém a podporuje trávenie. Pomáha pri tráviacich ťažkostiach ako je plynatosť, kŕče, žalúdočné vredy, nechutenstvo aj pálenie záhy. Okrem toho je zdrojom mnohých dôležitých látok ako sú vitamíny, minerály a iné telu prospešné esenciálne látky.

Selén

Selen je tajný agent ochrany zdravia a aj keď ho potrebujeme prijímať v malom množstve, jeho význam je obrovský. Podieľa sa na mnohých životne dôležitých procesoch. Selén hrá kľúčovú úlohu v produkcii hormónov štítnej žľazy, je nevyhnutný pri syntéze DNA a je stavebným kameňom pre obranyschopnosť nášho organizmu. Okrem toho prispieva k plodnosti a zdravému vývoju plodu. Vďaka antioxidačným schopnostiam udržuje pod kontrolou škodlivé voľné radikály spôsobené fajčením, alkoholom či pretrvávajúcim stresom. Nedostatok selénu spôsobuje neplodnosť, depresiu, stratu vlasov či oslabenie imunity.

Ako sa postarať o vyvážený príjem všetkých dôležitých látok pre váš balans? Dôležitý je správny pomer týchto prvkov pre rovnováhu organizmu. Preto sme vyvinuli AΩ PH Balance  ako osobného strážcu vašej rovnováhy. Tento produkt je navrhnutý tak, aby poskytoval všetky vyššie uvedené kľúčové látky v optimálnom pomere, aby podporil vaše celkové zdravie a vitalitu. Vyváženou stravou, pohybom a vhodnými doplnkami výživy viete dlhodobo udržiavať svoje zdravie v rovnováhe.

Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti a tipy na udržanie životnej rovnováhy na našom Facebooku. A nezabudnite sa prihlásiť aj do nášho newslettra pre viac informácií a jedinečné zľavy na naše produkty.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 30. novembra 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Ako sa vyhnúť nervovému zrúteniu pred Vianocami

Dátum: 2. júla 2023

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Starostlivosť o pokožku – letné výzvy a riešenia