Nedosahujete svoje ciele? Skúste cestu najmenšieho odporu.

Dátum: 8. augusta 2023 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Osobný rozvoj

Cítite, že vám chýba motivácia pre dosiahnutie istých cieľov? Schudnúť, zdravšie jesť, chodiť pravidelne cvičiť? Všetci sme už niekedy zápasili s nedostatkom motivácie. Zvykneme si hovoriť, že začneme od pondelka, pokúsime sa zmeniť všetko naraz a potom, keď sa to nepodarí, pociťujeme sklamanie a vraciame sa späť k starým zvykom. Znie vám to povedome?

Prečo sa to stáva? Často je naše úsilie motivované konkrétnym cieľom – schudnem, aby som si mohla kúpiť tie pekné šaty, alebo budem cvičiť, aby som bol atraktívnejší. Ale čo keď sa nám samotný proces nepáči? Čo keď nás nebaví zdvíhať činky, alebo jesť šaláty? Práve tu by sme mali hľadať odpoveď.

1.Hľadajte najmenší odpor

Ak venujete čas tomu, čo vás skutočne baví a čomu sa oddávate s vášňou, potrebujete vôbec motiváciu? Potrebujete niekoho, kto vás bude nútiť robiť niečo, čo milujete? Trvalo udržateľné je len to, čo robíme s radosťou. Ak vás nebaví cvičiť s činkami, skúste bicyklovať. Ak nie ste fanúšikom cvikly, hľadajte zdravé recepty, ktoré vám budú chutiť. Vytvorte si pozitívny vzťah k aktivitám, ktoré vám prospievajú. Najdlhšie vydržíte pri činnostiach, ktorým prirodzene kladiete najmenší odpor. Vyskúšajte rôzne športy, až nájdete ten, ktorý vás bude baviť. Skúšajte rôzne zdravé recepty, až objavíte tie, ktoré vám chutia. A zrazu ich budete chcieť jesť prirodzene, nie preto, že vám to káže nejaká diéta.

AΩ Energy – aby ste mali energiu robiť a hľadať, čo vás baví

2.Zvyk je železná košeľa

Premýšľate každé ráno o tom, či sa vám chce umyť si zuby? Alebo je to pre vás tak prirodzený proces, že o tom ani neuvažujete? Pravdepodobne ste to opakovali tak často, že sa táto rutina stala neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Neustálym opakovaním nejakej činnosti takisto znižujete odpor a vytvárate si prirodzený zvyk.

AΩ Dreams – vytvorte si zvyk chodiť spať a vstávať v rovnakom čase

3.Klaďte si vlastné prekážky

Jedným zo spôsobov nútenej motivácie je vonkajší tlak. Ráno sa vám nechce vstávať do práce, ale napriek tomu vstanete? Prečo potom neviete nájsť silu navštíviť posilňovňu? Je to preto, že túto aktivitu musíte iniciovať sami a nie je za ňu žiadna finančná odmena. Historicky sme boli často tlačení vonkajšími okolnosťami – museli sme si loviť jedlo, prechádzať dlhé trasy na dosiahnutie bezpečia. Neexistoval priestor na priberanie, jedlo bolo k dispozícii len v prípade úspešného lovu. Vonkajšie výzvy bolo jednoducho nutné prekonať, aby sme prežili.

Pri dnešných možnostiach donášky jedla, televízie, plných supermarketov prichádza nový druh výzvy. Ak chceme vyrásť sami nad sebou, prekážky si musíme začať klásť sami a musíme ich vedome vyhľadávať. Musíme nájsť silu navštíviť posilňovňu, zvoliť zdravšiu stravu namiesto rýchleho občerstvenia. Prekonávať výzvy budeme chcieť prirodzene a pôjde to ľahšie, ak nás bude baviť, čo robíme. To je aj tajomstvo úspechu väčšiny úspešných ľudí, že milujú ten proces, nielen výsledok.

4.Budujte si psychickú a fyzickú odolnosť

Poznáte ten výrok, že lode sú najbezpečnejšie v prístave, ale preto sa lode nestavajú? Súčasťou rozvoja silnejšej osobnosti je prekonávať fyzické a mentálne výzvy. Svaly sa rozvíjajú postupne. Mozog je tiež sval, ktorý je potrebné neustále trénovať. Ak budete pravidelne cvičiť, vaše svaly sa zväčšia. Ak budete trénovať svoj mozog a vystavovať sa nepríjemným situáciám, naučíte sa im úspešne čeliť. V dnešnom svete umelej inteligencie, virtuálnych útokov a dezinformácií je rozvoj mentálnej odolnosti kľúčový.

AΩ Brain – aby sa vám lepšie budovala psychická odolnosť

5.Rovnováha neznamená neustály rast

Veci sú v prírode v poriadku, ak sú v rovnováhe – príliš veľa dažďa znamená potopu, príliš veľa ohňa zase požiare. Učme sa z prírody a nehľadajme čo najviac – hľadajme nulu. Nula je rovnováha s najmenším odporom z jednej či druhej strany. Príliš veľa práce spôsobí vyhorenie. Príliš veľa jedla spôsobuje priberanie. Príliš veľa oddychu lenivosť. Ale všetky zložky sú potrebné v určitej miere – potrebujeme sa najesť, aby sme mali energiu pracovať. A potrebujeme si oddýchnuť, aby sme mali energiu na ďalší deň. V dobe, kedy hľadáme neustály rast sa potrebujeme naučiť nájsť balans.

AΩ PH Balance – pre objavenie vašej sily v rovnováhe

A nezabudnite na alfu omegu svojho života – svoje zdravie. Ak je vaše telo zdravé a máte energiu, ľahšie sa vám prekonávajú prekážky, budujú zvyky, či hľadá cesta najmenšieho odporu. Ak vás trápi zlý spánok, vyskúšajte AΩ Dreams, ktorý prispieva k predĺženiu tzv. hlbokého spánku. Pre viac energie doprajte svojmu telu komplex aminokyselín, vitamínov, minerálov a extraktov v správnom pomere – AΩ Energy.

Brain vám pomôže lepšie sa koncentrovať, pamätať si a vnímať. AΩ PH Balance je zase účinný prostriedok proti prekysleniu organizmu a vášmu telu dodá všetky potrebné minerály. Preto si doprajte to najlepšie – vy ste to najväčšie bohatstvo, ktoré v živote máte.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 30. novembra 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Ako sa vyhnúť nervovému zrúteniu pred Vianocami

Dátum: 3. júna 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Bambucké maslo – zázrak z orechov