Ak chcete mať zdravé oči, detoxikujte pečeň

Dátum: 3. júna 2022 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Zdravie

Návštevnosť očných ambulancií sa každoročne zvyšuje. Môže za to nesprávna výživa a starostlivosť o oči, ako aj neustále používanie počítačov, monitorov, televízii a smartfónov. Naše oči spotrebujú až 25% vitamínov a minerálov, ktoré prijíma naše telo. Preto je dôležité poskytnúť im potrebnú výživu na to, aby mohli správne fungovať. Ak sa o oči budete správne starať, odvďačia sa vám dobrou kondíciou do vysokého veku. Starostlivosť o oči/zrak znamená najmä výživu zrakového nervu a udržiavanie vnútroočného tlaku pod 20 Torr.

Ak chcete mať zdravé oči, detoxikujte pečeň

Už staroveký Sumeri vedeli, že nesprávne fungovanie očí je spojené s problémami pečene a naopak. Pečeň a oči sú totižto párové orgány. Preto ak chcete mať oči zdravé, okrem výživy pre oči nesmieme zabúdať ani na pečeň. To nás viedlo k príprave jedinečného výživového doplnku, ktorým sa staráme o svoje oči práve mechanizmom prečistenia a starostlivosti o pečeň. Už testovacia séria mala výnimočný úspech. Za tento úspech prípravok vďačí svojmu zloženiu:

Luteín (Tagetes erecta)

Štúdie ukázali, že užívanie luteínu má pozitívny vplyv na ochorenia ako je makulárna degenerácia alebo šedý zákal. V našich produktoch nájdete iba veľmi kvalitný, kryštalický Luteín (Tagetes erecta).

Zinok

Prispieva k udržaniu dobrého zraku.

Lycium barbarum

Poznáme pod názvom goji. Plody majú dlhodobé zastúpenie v tradičnej čínskej medicíne. Obsahujú silné antioxidanty a pomáhajú zabraňovať starnutiu buniek. Z nedávnych zistení možno spomenúť, že plody zvyšujú fagocytózu, zlepšujú tvorbu krvi a podporujú liečbu zvýšenej hladiny cholesterolu.

Schizandra čínska (Schisandra chinensis) a Kurkuma dlhá (Curcuma longa)

Zlepšujú funkcie pečene. Schizandra pomáha pri normálnom trávení a funkcii pečeni, pri prečistení pečene. Kurkuma má zase na starosti normálnu činnosť pečene a činnosť pečeňových lipidov. Kontrola zápalových procesov a normálna činnosť kardiovaskulárneho systému a funkcia dýchacieho systému je už len plusom týchto extraktov.

Skupina ženšenov – Ženšen pravý (Panax ginseng), Sibírsky ženšen (Siberian ginseng) a Americký ženšen (Panax quinquefolius)

Je doplnená o extrakt z Pestreca mariánskeho (Silybum marianum), Amalaki (Emblica officinalis) a Šafránu siateho (Crocus sativus). Prvý z menovaných ženšenov má za úlohu udržať náš organizmus bdelý. Udržuje normálnu hladinu glukózy v krvi, podporuje pamäť a zlepšuje kognitívne funkcie. Sibírsky ženšen podporuje prirodzenú obranyschopnosť, krvný obeh ale aj našu duševnú výkonnosť. Americký ženšen má imunomodulačné účinky a ochranné účinky pre našu pečeň. Petrec mariánsky je vďaka obsahu sylimarínu vhodný pri regenerácii pečene, pri hepatitíde a cirhóze pečene. Šafrán potencuje kvalitu duševného zdravia a pozitívnej nálady – relaxácie. Amalaki kvôli vysokému obsahu vitamínu C má vplyv na imunitný systém.

Horčík, Niacín (kyselina nikotínová), Selén a Kyselina listová

Horčík zohráva významnú úlohu pri delení buniek a prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. Niacín znižuje únavu a vyčerpanie. Je dôležitým prvkom pre správnu látkovú premenu a nervový systém. Aby správne fungovala aj štítna žľaza, je obsiahnutý práve Selén. Ten prispieva aj k správnej spermatogenéze, ale aj k udržaniu zdravých vlasov a nechtov. Vitamín B9, alebo kyselina listová, je dôležitý nie len pre tvorbu krvi, ale aj pri tvorbe a oprave DNA, či deľbe buniek. Udržiava mozog v dobrej kondícii, bráni depresii a vo vyššom veku znižuje riziko poškodenia sluchu.

Na výživu očí je potrebné myslieť už v mladosti ako na prevenciu rôznych chorôb prichádzajúcich s vekom. Ak odložíte mobil a vypnete počítač, vaše oči sa vám poďakujú. Starajme sa o nich, veď sú možno aj najdôležitejším z našich zmyslov. AΩ Eyes je najlepšou prevenciou kvality zraku a svojim zložením rešpektuje lekárske ustanovenia a doporučenia o výžive očí.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 9. októbra 2023

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Látka, ktorá obnovuje bunky a predlžuje mladosť? O čom je reč?

Dátum: 7. decembra 2023

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Osobný rozvoj

Ako sa udržať v rovnováhe v dnešnom uponáhľanom svete?