5 najčastejších mýtov o self-care

Dátum: 6. februára 2024 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Zdravie

Vo svete plnom informácií a neustále sa meniacich trendov môže byť náročné rozlíšiť, čo je mýtus a čo skutočná pravda. Kozmetika, spánok a pohyb sú oblasti, v ktorých sa mýty a polopravdy šíria rýchlo. Často cez sociálne médiá, alebo cez neoverené „zaručené“ rady od známych. Preto sa na niektoré z nich pozrieme. Nezabúdajte, že vaše každodenné rutinné návyky majú priamy a najväčší vplyv na vaše zdravie a duševnú pohodu.

1.Mýtus: Viac spánku rovná sa lepší odpočinok.

Nie je to len o množstve, ale hlavne o kvalite spánku. Dôležité je naučiť sa chodiť spať a vstávať v rovnakom čase, ideálne aj cez víkendy. Telo si zvykne na rytmus a vytvorí si návyk.

Hlboký spánok je veľmi dôležitý pre regeneráciu a odpočinok tela. K fáze hlbokého spánku prichádza častejšie v prvých hodinách spánku. Preto by ste mali mať prvé dva až štyri hodiny po zaspatí nerušené. Nadmerné množstvo spánku môže byť tiež znakom zdravotných problémov. Obšírne sa téme spánku venujeme tiež v tomto článku.

Pravda: Ideálne je spať 7-8 hodín každý deň v rovnakom čase a zabezpečiť prostredie pre nerušený spánok prvé 2-4 hodiny po zaspatí.

Ak máte problém so zaspávaním, podporte svoj spánok cez výživový doplnok DREAMS. Predĺži sa vám hlboký spánok, zregenerujú sa bunky a vy pocítite lepšiu kvalitu spánku.

2.Mýtus: Viac kozmetiky znamená lepšiu starostlivosť o pleť.

Menej môže byť viac, najmä pokiaľ ide o kozmetiku. Nadmerné používanie kozmetických produktov môže pleť zaťažiť a viesť k jej podráždeniu. Kľúčom je nájsť produkty, ktoré sú vhodné pre váš typ pleti a používať ich konzistentne. Pri produktoch je dôležité nielen zloženie produktu, ale aj vzájomná kombinácia zložiek.

Tak ako kolagén je dôležité užívať s vitamínom C, existuje mnoho princípov, ktoré sa uplatňujú v kozmetike, či pri výživových doplnkoch. Firmy, ktoré robia svoj vlastný výskum a vývoj prinášajú často kvalitné výrobky na základe získaných dát. Náklady na výskum a vývoj sa potom logicky odrazia v cene. Vyberte si preto radšej menej, ale kvalitných výrobkov. Krémy či výživové doplnky sa týkajú priamo vášho zdravia a krásy. A do zveľaďovania seba sa určite oplatí investovať.

Pravda: Doprajte si kvalitnú starostlivosť o seba. Vyberte si menej kvalitnejších výrobkov, dbajte na ich zloženie a kombináciu zložiek. Vyberajte si firmy, ktoré investujú do vývoja a výskumu.

3.Mýtus: Intenzívne cvičenie je najlepšia cesta k fit postave.

Zatiaľ čo pravidelné intenzívne cvičenie môže naozaj pomôcť pri chudnutí a zlepšení fyzickej kondície, často stačí zahrnúť do života pravidelnú miernejšiu aktivitu. Môže to byť rýchla chôdza, schody miesto schodov, alebo každodenná prechádzka. Malé avšak dlhodobé zmeny, ktoré budete pre seba robiť vám prinesú viac ako jedna veľká krátkodobá aktivita. Vyberte si aktivitu, ktorá vás baví a do ktorej sa nemusíte zakaždým nútiť.

Pravda: Vyberte si pohybovú aktivitu, ktorá vás baví a venujte sa jej pravidelne.

Mýtus č. 4: Produkty „bez chemikálií“ sú bezpečnejšie pre pokožku.

Chemické neznamená automaticky škodlivé. Je dôležité si uvedomiť, že aj voda (H2O) je tiež chemická zlúčenina nevyhnutná pre život. Dôležité je vedieť, ktoré zložky sú pre vašu pokožku bezpečné a ktoré spôsobia alergickú reakciu alebo podráždenie. Ak tomu chcete porozumieť viac, prečítajte si zloženie produktov a hľadajte si informácie o účinkoch jednotlivých zložiek. Alebo si vyberte produkty od firmy, ktorej dôverujete.

Pravda: Čítajte si zloženie produktov a vyhľadávajte si informácie o zložkách produktu, aby ste im porozumeli.

Mýtus č. 5: Ak produkt nefunguje okamžite, nie je účinný.

V tomto bode musíme ešte raz a znova vyzdvihnúť konzistentnosť. Mnohé kozmetické produkty a výživové doplnky vyžadujú pravidelné používanie a čas, aby preukázali svoje účinky. Zmeny na pokožke či výsledky z doplnkov výživy môžu byť viditeľné až po niekoľkých mesiacoch. Preto venujte dlhší čas výberu, po zvážení si vyberte to, čo by malo vyriešiť váš problém. A potom daný produkt používajte konzistentne.

Pravda: Venujte dlhší čas výberu produktu a firmy. Následne používajte produkt konzistentne pár mesiacov, kým neuvidíte prvé výsledky.

Je zrejmé, že mnohé mýty, ktoré sa točia okolo kozmetiky, spánku a pohybu, nemajú oporu v realite. Aby sme si udržali zdravie a vitalitu, je dôležité pristupovať k informáciám kriticky a vyberať si produkty, ktoré sú overené a kvalitné. U nás v AΩ zdravia nájdete širokú škálu produktov, ktoré sú založené na vedeckých poznatkoch a majú za cieľ podporiť vaše zdravie zvnútra aj zvonka. Či už hľadáte kvalitnú kozmetiku pre regeneráciu pokožky, alebo výživové doplnky, či vitamíny. Prečítajte si, prečo bol významný objav Alaptidu, ktorý využívame v každom našom produkte ako jediní na Slovensku.

Nezabudnite, že každý krok k lepšiemu pochopeniu a starostlivosti o seba prispieva k vašej celkovej fyzickej a psychickej pohode. A vaša celková pohoda závisí od vašich každodenných malých volieb, ktoré robíte. Staňte sa aj vy alfou omegou svojho zdravia.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 30. novembra 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

6 trikov, ako poraziť zimnú únavu

Dátum: 5. júna 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

AΩ Energy – energia na každý deň