Bambucké maslo – zázrak z orechov

Dátum: 3. júna 2022 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Zdravie

Bambucké maslo zažíva v posledných rokoch výrazný rozmach v kozmetickom priemysle. Tejto surovine právom patrí popredné miesto na obaloch krémov a preto si jeho vlastnosti bližšie preskúmame.

Bambucké maslo je prírodný produkt, ktorý sa získava z orechov stromu Karité (Vitellaria paradoxa). Najväčším producentom bambuckého masla je Turecko a krajiny v oblasti Guinejského zálivu. Najkvalitnejšie maslo sa stále výraba ručne s pomocou primitívneho náradia. Výroba spočíva v lúpaní, drvení, pražení, miešaní a následnom oddeľovaní masla. Na konci spracovania má maslo zlatožltú farbu.

Za jeho výnimočné vlastnosti vďačíme jeho zloženiu – mastným kyselinám:

  • Olejová 40-60 %
  • Stearová 20-50 %
  • Linolová 5-11 %
  • Palmitová 3- 9 %
  • Linolénová a Arachidová, menej ako 1 %

Okrem mastných kyselín obsahuje vitamín A a E.

Účinky bambuckého masla

Bambucké maslo nájdeme buď ako samostatný produkt alebo ako súčasť rôznych kozmetických výrobkov pre jeho výrazné účinky v boji proti psoriáze, akné. Takisto vie pomôcť pri jazvách po poranení, celulitíde a striách. Pre jeho protizápalové vlastnosti je často súčasťou liečivých mastí. Bambucké maslo sa topí pri telesnej teplote a preto sa ľahko vstrebáva, pokožku hydratuje a zvláčňuje. Je prirodzeným UV filtrom a je výbornou zložkou po opaľovaní a naopak v zimnom období chráni pokožku pred vetrom a mrazom.

Dbajte na najvyššiu kvalitu – krásna vôňa môže zakrývať kvalitu surovín.

Bambucké maslo sa delí na 5 typov. A, B, C, D a E. Surové nerafinované maslo (A) až po kontaminované nečistotami (E). Najkvalitnejší typ – A, má slonovinovú farbu a silnú orechovú vôňu. Rafináciou maslo stráca až 90 % účinných zložiek. Tiež používame bambucké maslo pre jeho pozitívne účinky, samozrejme len v tej najvyššej kvalite – typ A. V kréme Alacare Sensitive tvorí až 60 % zloženia a je základom výživy pre pleť počas spánku.

Tip pre všetky budúce mamičky: Regeneračný krém Alacare s alaptidom a s vysokým obsahom bambuckého masla najvyššej kvality, ochránia vaše bruško pred tvorbou strií.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 2. júna 2023

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Osobný rozvoj

Trápi vás roztrieštená pozornosť a pretlak úloh?

Dátum: 30. novembra 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Ako sa vyhnúť ochoreniu počas tohtoročnej vianočnej sezóny