Ako sa vyhnúť ochoreniu počas tohtoročnej vianočnej sezóny

Dátum: 30. novembra 2022 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Zdravie

Je tu opäť to ročné obdobie! Čas roka, keď sa rodiny stretávajú, aby spoločne oslavovali, podelili sa o jedlo a vymenili si darčeky. Je to tiež obdobie, keď sa zdá, že všetci ochorejú. Od bežného prechladnutia až po chrípku, zdá sa, že sa tomu nedá uniknúť. Ale nebojte sa, sme tu, aby sme vám pomohli! Tu sú naše najlepšie tipy, ako sa vyhnúť ochoreniu počas tohto sviatočného obdobia.

1. Vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s chorými ľuďmi:

Ak je niekto vo vašej rodine chorý, snažte sa vyhnúť blízkemu kontaktu s ním. To znamená, že sa neobjímajte, nebozkávajte ani nezdieľajte poháre či príbory. Ak musíte byť v blízkom kontakte, nezabudnite si po ňom umyť ruky.

2. Umývajte si ruky:

Toto sa môže zdať ako samozrejmosť, ale je to nevyhnutné, aby ste sa počas sviatkov vyhli chorobe. Nezabudnite si často umývať ruky, najmä po podaní ruky ľuďom alebo po manipulácii s jedlom. A ak nemôžete nájsť umývadlo, dezinfekčný prostriedok na ruky je vždy dobrou záložnou možnosťou.

3. Zostaňte hydratovaní:

Pitie veľkého množstva tekutín je dôležité pre udržanie zdravia počas celého roka, ale je zvlášť dôležité počas chladnejších mesiacov, keď sa choroby vyskytujú častejšie. Preto sa uistite, že počas dňa pijete veľa vody, džúsov a teplých nápojov, aby ste udržali svoje telo hydratované a fungovalo čo najlepšie.

4. Doprajte si dostatok spánku:

Všetci vieme, aké hektické môže byť dovolenkové obdobie. Medzi nakupovaním darčekov, účasťou na večierkoch a trávením času s rodinou a priateľmi môže byť ťažké dobre sa vyspať. Skromný spánok však môže zvýšiť náchylnosť na ochorenia, preto sa snažte spať aspoň 7-8 hodín každú noc. Vaše telo sa vám poďakuje!

5. Stravujte sa zdravo:

Je ľahké pochutnať si na rôznych sviatočných sladkostiach a dobrotách, ale konzumácia nezdravých potravín môže zvýšiť pravdepodobnosť ochorenia. Nezabudnite do svojho jedálnička počas sviatkov (a aj po nich!) zaradiť dostatok ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov, aby ste posilnili svoj imunitný systém a udržali svoje telo zdravé a silné.

Záver

Nikto nechce stráviť sviatky s pocitom, že je pod psa. Ale s trochou prípravy (a možno aj vitamínmi od Alfa Omega zdravia!) sa môžete vyhnúť chorobe a užiť si všetko, čo toto ročné obdobie ponúka! Šťastné (a zdravé) sviatky vám prajeme my všetci v Alfa Omega zdravia.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 3. júna 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Ak chcete mať zdravé oči, detoxikujte pečeň

Dátum: 3. júna 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Bambucké maslo – zázrak z orechov