Ak chcete mať zdravé oči, detoxikujte pečeň

Návštevnosť očných ambulancií sa každoročne zvyšuje. Môže za to nesprávna výživa a starostlivosť o oči, ako aj neustále používanie počítačov, monitorov, televízii a smartfónov. Naše oči spotrebujú až 25% vitamínov a minerálov, ktoré prijíma naše telo. Preto je dôležité poskytnúť im potrebnú výživu na to, aby mohli správne fungovať. Ak sa o oči budete správne starať, odvďačia sa vám dobrou kondíciou do vysokého veku. Starostlivosť o oči / zrak znamená najmä výživu zrakového nervu a udržiavanie vnútroočného tlaku pod 20 Torr.  
 

Keď chcete zdravé oči, detoxikujte pečeň


 

Ak chcete mať zdravé oči, detoxikujte pečeň

Už staroveký Sumeri vedeli, že nesprávne fungovanie očí je spojené s problémami pečene a naopak. Pečeň a oči sú totižto párové orgány. Preto ak chcete mať oči zdravé, okrem výživy pre oči nesmieme zabúdať ani na pečeň. To nás viedlo k príprave jedinečného výživového doplnku, ktorým sa staráme o svoje oči práve mechanizmom prečistenia a starostlivosti o pečeň. Už testovacia séria mala výnimočný úspech. Za tento úspech prípravok vďačí svojmu zloženiu: 

Luteín (Tagetes erecta) - štúdie ukázali, že užívanie luteínu má pozitívny vplyv na ochorenia ako je makulárna degenerácia alebo šedý zákal. V našich produktoch nájdete iba veľmi kvalitný, kryštalický Luteín (Tagetes erecta).

Zinok - prispieva k udržaniu dobrého zraku. V našich produktoch nájdete iba veľmi kvalitný, kryštalický Luteín (Tagetes erecta).

Lycium barbarum - poznáme pod názvom goji. Plody majú dlhodobé zastúpenie v tradičnej čínskej medicíne. Obsahujú silné antioxidanty a pomáhajú zabraňovať starnutiu buniek. Z nedávnych zistení možno spomenúť, že plody zvyšujú fagocytózu, zlepšujú tvorbu krvi a podporujú liečbu zvýšenej hladiny cholesterolu.

Schizandra čínska (Schisandra chinensis) a Kurkuma dlhá (Curcuma longa) - zlepšujú funkcie pečene. Schizandra pomáha pri normálnom trávení a funkcii pečeni, pri prečistení pečene. Kurkuma má zase na starosti normálnu činnosť pečene a činnosť pečeňových lipidov. Kontrola zápalových procesov a normálna činnosť kardiovaskulárneho systému a funkcia dýchacieho systému je už len plusom týchto extraktov.

Skupina ženšenov - Ženšen pravý (Panax ginseng), Sibírsky ženšen (Siberian ginseng) a Americký ženšen (Panax quinquefolius) je doplnená o extrakt z Pestreca mariánskeho (Silybum marianum), Amalaki (Emblica officinalis) a Šafránu siateho (Crocus sativus). Prvý z menovaných ženšenov má za úlohu udržať náš organizmus bdelý. Udržuje normálnu hladinu glukózy v krvi, podporuje pamäť a zlepšuje kognitívne funkcie. Sibírsky ženšen podporuje prirodzenú obranyschopnosť, krvný obeh ale aj našu duševnú výkonnosť. Americký ženšen má imunomodulačné účinky a ochranné účinky pre našu pečeň. Petrec mariánsky je vďaka obsahu sylimarínu vhodný pri regenerácii pečene, pri hepatitíde a cirhóze pečene. Šafrán potencuje kvalitu duševného zdravia a pozitívnej nálady – relaxácie. Amalaki kvôli vysokému obsahu vitamínu C má vplyv na imunitný systém. 

Horčík, Niacín (kyselina nikotínová), Selén a Kyselina listová  - Horčík zohráva významnú úlohu pri delení buniek a prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. Niacín znižuje únavu a vyčerpanie. Je dôležitým prvkom pre správnu látkovú premenu a nervový systém. Aby správne fungovala aj štítna žľaza, je obsiahnutý práve Selén. Ten prispieva aj k správnej spermatogenéze, ale aj k udržaniu zdravých vlasov a nechtov. Vitamín B9, alebo kyselina listová, je dôležitý nie len pre tvorbu krvi, ale aj pri tvorbe a oprave DNA, či deľbe buniek. Udržiava mozog v dobrej kondícii, bráni depresii a vo vyššom veku znižuje riziko poškodenia sluchu.
 

Vzhľadom na špecifiká a potreby ženského a mužského organizmu sme pripravili OCUBENE pre ženy a OCUBENE pre mužov. OCUBENE je najlepšou prevenciou kvality zraku a svojim zložením rešpektuje lekárske ustanovenia a doporučenia o výžive očí. 
 

Na výživu očí je potrebné myslieť už v mladosti  ako na prevenciu rôznych chorôb prichádzajúcich s vekom. Ak odložíte mobil a vypnete počítač, vaše oči sa vám poďakujú. Starajme sa o nich, veď sú možno aj najdôležitejším z našich zmyslov.

 

Back to blog

Do you know people who suffer from health complications and whom

you would like to help?

Join us, build your own business and show others
that solutions exist even in seemingly hopeless situations.

Contact us

Newsletter

Do you want to get useful tips for your health? Sign up for our newsletter and be the first to receive information about news and special offers.